Євроклуб "Лінгва"

Євроклуб – форма організації молоді, що сприяє творчій реалізації її членів, залученню молоді до участі в європейських ініціативах, інформуванню з питань європейської інтеграції, громадянській освіті та громадській діяльності молоді.

Євроклуби можуть реєструватись як громадські молодіжні організації, або існувати при навчальних закладах, громадських організаціях, підприємствах.

Перші Євроклуби виникли в Португалії, звідки поширились в країнах Європи та в світі. В Україну Євроклуби прийшли з Росії у середині 1990-х років, після чого надзвичайно поширились у загальноосвітніх та вищих навчальних закладах, громадських організаціях, закладах позашкільної освіти тощо.

Починаючи з 2004 року, відповідно до державних програм з інформування громадськості з питань європейської інтеграції, в Україні проголошена підтримка розвитку Євроклубів, однак, реальних кроків з боку держави зроблено практично не було. Основним донором для Євроклубів було і залишається Представництво Європейського Союзу (до грудня 2009 року - Представництво Єврокомісії) в Україні, яке вже впродовж декількох років на конкурсній основі підтримує річні загальнонаціональні проекти з розвитку Євроклубів в Україні.

Також, реальну підтримку розвитку руху Євроклубів надавали ряд проектів інституцій громадянського суспільства, за підтримки таких донорів, як Міжнародний фонд "Відродження", ПАУСІ, Фонд ім. Стефана Баторего, МЗС Польщі та інші. Однак, євроклуби в переважній більшості випадків залишались сам на сам зі своїми проблемами, відсутністю інформації, ресурсів, досвіду, підтримки, тощо.

Однією з найбільш активних вітчизняних НУО, що підтримують Євроклуби на сталій основі, є Українська асоціація європейських студій - всеукраїнська громадська організація, що об'єднує викладачів та дослідників європейської інтеграції.

З метою розширення дружних зв’язків і контактів між дітьми різних країн світу, пропаганди демократичних цінностей, які сприяють розвитку в Україні відкритого громадянського суспільства, поширення дружби між народами в Харківській спеціалізованій школі № 85 Харківської міської ради Харківської області створено Євроклуб «Лінгва». Завдання Євроклубу:

• заохочення до вивчення іноземних мов;
  • здійснення прямих контактів між учнями, вчителями школи і навчальними закладами країн світу;
  • реалізація міжнародних науково-дослідницьких, творчих, навчальних проектів;
  • налагодження контактів з іншими європейськими клубами за кордоном.

В рамках роботи Євроклубу було проведено дві зустрічі з адміністратором програми «Eastern European Study Abroad» у м. Харків Джейсоном Чейсом (штат Колорадо), за якою студенти США навчаються один семестр в ХНУ ім.Каразіна. Він познайомив учнів зі своєю країною, розповів про звичаї, традиції, свята у США. Учні школи презентували розповідь про Україну, її політичну структуру, особливості етносу, різноманіття релігії, тощо.

23.04.2014 відбулася зустріч учнів школи Даніелою Фієрро, головою  клубу іноземних студентів.

Учні школи ведуть Інтернет-спілкування та листування з учнями європейських країн. Так, учениця 11-А класу Попова Вікторія підтримує стосунки з двома учнями румунських  шкіл.